Jezdecký areál BALKAN

Přechod přes Balkán – jak se přihlásit

Ceny za osobu vč. DPH pro rok 2019


 • 1185 € – STATIONARY RIDE – základní pobyt
 • 1395 € – Balkánská stezka
 • 1395 € – Stezka přes rezervaci Zpívající skály

Cena zahrnuje

 • 7 noclehů v rodinném hotelu v Aprilci.
  Dvoulůžkový pokoj se sprchou a WC.
 • Plnou penzi: snídaně, oběd, večeře.
  Prvním jídlem je večeře v den příjezdu a posledním jídlem je snídaně v den odjezdu. Oběd je organizován jako piknik, balíček s obědem nebo obyčejný oběd podle jízdy.
 • Jízdu s průvodcem 6 dní a tlumočníka (anglicky mluvícího).
 • Koně a vybavení.
 • Transfer z/na letiště v Sofii ve stanoveném čase.

Cena nezahrnuje

 • Horské pojištění na míru pro takový přechod.
  Pojištění si musíte uzavřít před odjezdem.
 • Samostatné ubytování, pokud je k dispozici.
  Příplatek 50 EUR za samostatné ubytování. Poplatek není zárukou jedné místnosti v celé trase. Nebude vám účtováno, pokud se s někým domluvíte o sdílení pokoje, který chce sdílet pokoj (f/f nebo m/m).
 • Individuální transfer podle místa nebo času příjezdu.
  Jsme schopní zajistit individuální transfer nebo transfer v časech, které neodpovídají výše uvedeným, za příplatek 150 EUR na auto (až 3 osoby) jedním směrem. Individuální doprava musí být předem potvrzena, dodatečný poplatek se hradí na místě v hotovosti.
 • Další dobrodružství.
  V závislosti na ročním období a povětrnostních podmínkách může být během pobytu uspořádána delší horská jízda a přes noc. Taková příležitostná jízda není započtena do ceny a platí se na místě.
 • Další výlety během pobytu.
  Během pobytu se z jízdárny "Balkan" můžeme vypravit na výlety do Trojanského kláštera, Etary, Gabrova, Veliko Tarnova a Batoševa. Nebo můžeme jet na nákup do Trojanu. Taková cesta se platí na místě zvlášť.
 • Doprava autem během pobytu.
  Jízda autem po okolí se platí na místě, cena 0,9 EUR za km/auto (1 auto = až 3 osoby).

Další důležité informace

Termíny a velikost skupiny

Naše túry organizujeme pro skupiny od 2 do 6-8 lidí.

Termíny: 13.4., 20.4., 4.5., 11.5., 25.5., 1.6., 8.6., 29.6., 6.7., 13.7., 17.8., 24.8., 7.9., 28.9., 5.10., 12.10.

Dnem příjezdu/odjezdu je sobota. Ubytování před jízdou/po jízdě je možné po domluvě.

Vaše úroveň je důležitá!

Dovolená ve stáji Balkan je určená pro všechny kategorie jezdců, ať jste začátečník či pokročilý, nabízí se vám bohaté možnosti k výběru. Čekají Vás přírodní jezdecké stezky v nádherném údolí či horách. Většina z nich je vhodná pro cválání. Pro zkušené jezdce jsou zde obtížnější terény v horách, přijměte jejich výzvu! Projíždíme horskými řekami, strmými horami a další krajinou. Naši trenéři vědí, která jezdecká stezka bude odpovídat právě vašim zkušenostem a ukážou vám přesně tu pro vás.

Rozdíl mezi pobytem pro zkušené jezdce a začátečníky je následující. Začátečníci v areálu jízdárny Balkan mají vynikající zázemí pro základní výcvik. Vydáte se na vyjížďky poblíž jezdeckého centra, jakmile se sžijete se svým koněm a budete se cítit jistě, podíváte se do hor a ukážeme vám další místa, pokud se na to budete cítit. Pro nás je důležité, aby skupina byla sestavená z jezdců stejné úrovně. Uděláme vše pro to, abychom nabídli to nejlepší. Můžete nám pomoci tím, že před vaším příjezdem vyplníte pravdivě informace o vašich jezdeckých zkušenostech.

Příklady vyjížděk, které jsou zde popsané, jsou pouhým návrhem. Všechny alternativy, které se nabízejí, poznáte po vašem příjezdu. Tato oblast je plná možností, které by člověk jen těžko stihnul poznat za celý svůj život.

Související s transferem

"Jezdecká základna Balkan" se nachází asi 180 km od Sofie nebo asi 3 hodiny autem. Zajistíme jeden transfer pro příjezd a jeden transfer pro odjezd. Na letišti se všichni hosté setkají s naším průvodcem s nápisem "Jezdecká základna Balkan". Přílet na letiště v Sofii doporučujeme nejpozději do 17:00, a zpáteční odlet pro odjezd po 12:00. Čas odjezdu z letiště do hor a z hor na letiště v Sofii je uspořádán podle časového rozvrhu nejbližšího hostujícího – nejstaršího odcházejícího hosta.

V případě zpoždění letu potřebujeme informace co nejdříve během soboty. Pokud je zpožděný přílet později než 17:00, je příplatek stejný jako při individuálním transferu.

Pokud se v Sofii nacházíte předtím nebo zůstáváte po pobytu, je setkání/rozloučení stále na letišti.

Jestli jste přijeli do jiného města v Bulharsku, prosím, informujte nás.


Související s ubytováním

Pokud si zvolíte týden v jezdeckém areálu Balkan, budete ubytováni ve stejném domě po celou dobu pobytu a naskýtá se vám příležitost poznat běžný život v malém městě, kde při procházce ulicemi narazíte na procházející se kozu a kuřata na dvorku. Máme pro vás několik možností ubytování. V základním balíčku je zahrnuto soukromé ubytování. Standardně budete ubytováni v domě s ostatními jezdci ve dvojlůžkových pokojích, kde je záchod a koupelna k dispozici na patře.

Soukromé ubytování v Bulharsku odpovídá „Bed & Brekfast“ v Anglii nebo „Zimmer frei“ v Německu, ale nemusíte se bát, v průběhu pobytu budete mít své soukromí. V ceně pobytu je zahrnuta plná penze. Dobré jídlo si můžete vychutnat přímo v domě i v malebné zahradě. Během vyjížděk se můžete těšit na piknik, nebo si vezmete s sebou balíčky s obědem.

Za poplatek je možné ubytovat se v jednom z menších hotelů, některé mají k dispozici bazén, rádi vám zařídíme ubytování přesně takové, jaké budete chtít.


Související se stravou

Laskavě vás, vegetariány, žádáme abyste nás o tom informovali. Nejíte-li mléko, výrobky z vajec a pod., jste-li vegetarian a jíte ryby, dejte nám vědět. Pro oboustrannou spokojenost tyto informace potřebujeme vědět předem, abychom se postarali o vaše speciální menu. Stejně tak potřebujeme vědět o jakékoliv speciální dietě.


Počasí

Počasí je v horách proměnlivé, dokonce i v nejparnější letní dny může přijít krátký déšť, takže si nezapomeňte přibalit pláštěnku. Teplotní rozdíly ve dne a v noci jsou znatelné, proto je potřeba mít s sebou teplejší oblečení i v létě. V zimě je krajina pokryta sněhem. Podívejte se do fotogalerie, jak to u nás v jednotlivá roční období vypadá.


Vybavení

S sebou budete potřebovat pohodlné jezdecké kalhoty (rajtky), přilbu či klobouk. Nepromokavou bundu, pláštěnku, trička. Pamatujte na to, že večer je v horách chladno. Láhev na vodu, sluneční brýle, opalovací krémy, repelent proti klíšťatům, knihu, sudoku, hrací karty na večer. Obecně lze říct, že jezdecká dovolená je relaxační dovolená.


Máte nějaké další dotazy?

Rádi odpovíme na vaše dotazy. Na vše, co potřebujete vědět a nenašli jste o tom informace, se ptejte. Jestli máte nějaké další požadavky, sdělte nám je. Jestli bude mít s sebou děti, potřebujeme to vědět předem. Děti také musí vědět, že budou na koni 5 až 7 hodin denně. 

Hotovost, kterou budete potřebovat, si radši zajistěte předem. V horách se těžko najde bankomat, kde byste mohli peníze vybrat. Nespoléhejte na to, že kdykoliv budeme moci jet do blízkého města.