Wildlife turistika v Bulharsku

Expedice pro náruživé milovníky zvířat,

pozorování přímo v přírodě!

Zaměřeno na pozorování vzácných živočišných druhů na území Bulharska.

Užijte si pobyt přímo v divočině, kde je možnost pozorovat ptáky a dalších zvířat v jejích přírozeném prostředí.


Vyberte si z našich specializovaných túr:


Proč jet zrovna s námi?


  • Protože jsme místní a dobře známe rozmanitost bulharské přírody.
  • Protože jsme specialisty na flóru a faunu s dlouholetými zkušenostmi.
  • Protože je naše vášeň až taková, že jsme si před víc než 20 lety založili cestovku, která je specializována na bulharskou flóru a faunu.
  • Protože je bulharská příroda velmi rozmanitá a má hodně co nabídnout.
  • Protože dobře známe i minulost této země, která je také pozoruhodná a umíme je dobře a s mírou začlenit do našich expedic.
  • Protože si pozorovaná zvířata vyfotíte a budete mít nejen krásné vzpomínky, ale i přínos v odborných kruzích.
  • A také protože kromě expedic, které máme připravené a dlouho provádíme, rádi zorganizujeme i expedice podle vašich konkrétních přání na míru.
  • Protože umíme poradit, které je nejvhodnější období pro pozorování každého živočišného druhu a domluvit si s vámi konkrétní termín.
  • Protože jsou naše průvodce skutečné odborníky, často i profesoři na univerzitách.
  • Jednoduše, protože jsme nejlepší ve svém řemeslu!

A toto je jen začátek...

Bulharsko zaujímá pouze 2 % teritoria celé Evropy, ale
v biologické rozmanitosti je na prvním místě v Evropě společně se Španělskem.

Prostě – stále je co poznávat v této blízké a tolik nepoznané zemi!


Nenechte si tento zážitek ujít!


Chcete vědět, kdo vás povede?

Co říká osobně majitel cestovky

Naše činnost odpovídá zájmům cizinců, kteří navštěvují Bulharsko.
V biologické rozmanitosti je Bulharsko na prvním místě v Evropě společně se Španělskem. Bulharsko je na cestě dvou proudů migrace ptáků a přitahuje znalce z celého světa. Ale území Bulharska je mnohem menší, proto mnoho zajímavých věcí zde můžete vidět v mnohem kratším čase. Naše práce souvisí s organizováním zájezdů, které reprezentují naši zemi v různých přírodních oblastech – Wildlife turistika, která je v západní Evropě velmi oblíbená. Například organizujeme pozorování ptáků а rostlin.
Bulharské tradice a kultura jsou také velmi zajímavé pro cizince. Přestože přicházejí kvůli přírodě, mají velký zájem o návštěvu historických a archeologických památek. Je pro ně zajímavé dozvědět se, že v našich zemích existují thrácké nálezy, které sahají až do 6. tisíciletí před naším letopočtem, seznámit se s naším folklórem atd.

Uvádí také, že jsou v Bulharsku po celý rok k vidění vzácné druhy opeřenců. O ptáků, stejně jako o dalších živočišných a rostlinných druhů, se nejčastěji zajímají britské občany. Ale je také spousta hostů z Belgie, Německa, Švýcarska, Nizozemska – země, kde je tento druh cestovního ruchu oblíbený. Také jsme měli turisty z Japonska, Jižní Afriky, Nového Zélandu, Austrálie, obecně z celého světa. A dodává:
Bulharsko je nejdřív ohromuje svou krásnou přírodou, ale dojem na nich dělají také lidé, Bulhaři jsou velmi srdeční a pohostinní. Diskutujeme předem, jaké ptáci chtějí vidět. Východní Rodopy jsou známé tím, že jsou jedním z nejlepších míst pro pozorování dravých ptáků v celé Evropě.

Na jaře jsou nejlepší příležitosti na pozorování. V této době cestujeme doslova po celé zemi – kromě do Rodop, po severním Bulharsku, dostáváme se až k pobřeží Černého moře. Určitě se musí navštívit přírodní rezervace Srebărna – jediné místo v Bulharsku, kde hnízdí dalmatský pelikán (hnízdí pouze na dalších třech místech v Evropě). Na podzim se ptáci z celé Evropy stěhují po tzv. Via Pontica – pozorujeme je po celém pobřeží Černého moře, od Kavarny po Burgas, Atanasovské jezero a dále na jih. Shromažďuje se obrovské množství ptáků, výhled je pozoruhodný.

Jedním vzácným a ohroženým druhem je Berneška rudokrká (Branta ruficollis), která zimuje v Bulharsku. V Bulharsku občas hibernuje přibližně 90 % světové populace.
Túry jsou vedeny specializovanými průvodci. Vybíráme je v závislosti na oblasti, ve které se specializují na toto pole. Spolupracujeme s profesory, univerzitními profesory, vědci z Bulharské akademii věd (BAV). V posledních letech se o těchto expedic v naší zemi je znatelně větší zajíem. Obvykle jsou hosty zástupci různých profesí, inteligentní lidé, zajímavé osobnosti. Zajímají se o ochranu životního prostředí, přírody. Bez ohledu na to, ze které země pocházejí, zůstávají bulharskými přáteli navždy.