Jezdecký areál BALKAN

Když se řekne Balkán, rozumí se tomu nejdelší pohoří v Bulharsku – Stara planina. Balkán je jeho starý název, který dal jméno celému Balkánskému poloostrovu.

Jezdecký areál Balkán se nachází přímo v srdci Bulharska, v severní části Balkánu, u horského městečka Aprilci. Naskýtá se odsud nejkrásnější pohled na Botev 2376 m – nejvyšší vrchol Staré planiny, přímo v sousedství Národního parku Centrální Balkán.

Tento areál tvoří stáje s rozlehlými výběhy, naleznete zde bar ve westernovém stylu, kde si můžete zakoupit něco dobrého k pití a vychutnat si jedinečný pohled na pasoucí se koně v kombinaci s okolní přírodou, hlavně horami. Koně v areálu pobývají po celý rok.

Stáj se nachází ve výjimečně krásné přírodě, kterou budete jinde jen těžko hledat. Ihned za budovou stájí naleznete malý potůček a horské jezero. Celý areál je obklopen rozsáhlými zelenými lány, kvetoucími loukami a letitými porosty.

Region

Národní park Centrální Balkán

Národní park Centrální Balkán je jednou z nejcennějších a nejvíce chráněnou oblastí v Evropě. Jeho rozloha je přes 716 kilometrů čtverečních, byl založen roku 1991 na ochranu ojedinělé přírody, flory i fauny. Žije tady mimo jiné medvěd hnědý, který je symbolem parku. Každý rok se s ním v rámci vyjížděk setkáváme. Ale není se čeho bát, protože je velmi plachý. Čekají nás vyjížďky po starých cestách přímo národním parkem.

Aprilci

Ještě nedávno tvořily Aprilci čtyři malé, nezávislé vesnice, dnes se ale jedná o městečko, které čítá skoro 5000 obyvatel. Nachází se tady škola, školka a další občanská vybavenost. Je to klidné horské městečko, kde se nesetkáte s velkým provozem a čeká na vás klid a pohoda. Na konci městečka se nachází už jen štěrková cesta, která se postupně mění v pěšiny, díky kterým poznáte a zažijete tolik očekávané výzvy a dobrodružství, ke kterým okolní krajina vybízí.

Probuďte v sobě tvůrčího ducha, načerpejte energii, obklopeni horami. Každý den na vás čeká vyjížďka na koni, díky které poznáte skutečné krásy této krajiny na vlastní kůži. Spatříte mnoho přírodních kras, jako například vodopád Vidima, horská chata Raj nebo zpívající skály. Každý den bude originální a jedinečný.


Program

Naše jízda přes Balkán nebude prostě jízdou. Bude zážitek, který budete svým dětem vyprávět jako pohádka.

Připravili jsme pro vás rozmanitý odpočinkový a poznávací program, který bude pro nás všech velmi obohacující.

Chci vědět víc!